Ciechanowiec. Podpalacz domu wyremontowanego przez Polsat posiedzi 10 lat


Ciechanowiec. Podpalacz domu wyremontowanego przez Polsat posiedzi 10 lat.

Wyrok zapadł. 10 lat więzienia dla 54-letniego Józefa H, który podpalił dom w Antoninie, koło Ciechanowca. Ten dom wcześniej został wyremontowany w programie Nasz Nowy Dom z udziałem Katarzyny Dowbor. Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem orzekła karę łączną.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 17/18 lipca 2020 roku w Antoninie, kiedy to doszło do podpalenia drewnianego budynku mieszkalnego, który kilka lat temu został wyremontowany w ramach programu Telewizji Polsat „Nasz Nowy Dom”.

Nietrzeźwy sprawca przyszedł pod dom pokrzywdzonej, a następnie zasnął na tarasie domu z niedopałkiem papierosa, a następnie upuścił go na podest drewnianej werandy powodując pożar, który swoim zasięgiem objął cały dom, pomimo podjętej przez straż pożarną akcji gaśniczej.

W wyniku zdarzenia doszło do całkowitego spalenie się budynku wraz ze znajdującym się wewnątrz wyposażeniem, co spowodowało straty na łączną kwotę około 350.000 złotych.

Antonin. Spłonął dom wyremontowany w programie ,,Nasz nowy dom”. Trwa zbiórka


Sprawca po ocknięciu się i zauważeniu ognia uciekł z miejsca pożaru, nie powiadamiając właściwych służb. W trakcie zdarzenia domownicy przebywali poza budynkiem.

Zniszczeniu uległ cały budynek mieszkalny, który był ubezpieczony na kwotę 350.000 złotych. Józef H. był znany pokrzywdzonej, ponieważ pomagał jej przy pracach przydomowych.

W toku śledztwa dokonano oględzin miejsca pożaru z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, który w sporządzonej opinii wskazał, że największe ślady wypalenia były od strony drzwi wejściowych do domu znajdujących się na tarasie.

Ponadto wskazał, iż pożar nie zagrażał życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Ponadto zasięgnięto opinii biegłych psychiatrów, z uwagi na uzasadnione wątpliwości co do stanu zdrowia psychicznego podejrzanego.

Z opinii biegłych wynikało, że mężczyzna nie cierpi na choroby psychiczne. Stwierdzono u niego upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim i zespół uzależnienia od alkoholu.

W chwili czynu Józef H. miał zachowaną zdolność rozumienia jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Józef H. przesłuchany przez prokuratora przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia wskazując, że nie pamięta dokładnie przebiegu zdarzeń, gdyż w tym okresie nadużywał alkoholu.

Będzie też odszkodowanie

W dniu 16 czerwca 2021 roku został wydany wyrok przez Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem, który wymierzył mężczyźnie karę łączną 10 lat pozbawienia wolności oraz zasądził tytułem obowiązku naprawienia szkody na rzecz Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S. A. kwotę 250.000 złotych i na rzecz pokrzywdzonej wybiciem szyby w pojeździe marki Citroen Berlingo kwotę 900 złotych.

Dom  w Antoninie w gminie Ciechanowiec Telewizja Polsat  wyremontowała w 2017 roku. Kobieta wychowywała dwóch synów dorabiając w kuchni i pracując jako pomoc przy weselach. Stary wiejski domek w Antoninie miał być lekarstwem kłopoty samotnej matki. Po remoncie rodzina rodzina zamieszkała w odnowionym budynku.

Jednak sąsiad – podpalacz zniszczył nowe życie Pani Beaty i jej rodziny. Spaliły się dwie ściany zewnętrzne drewnianego domu, dach oraz wyposażenie. Zginął ukochany kot rodziny. 

Red. OKO

Fot. UM w Ciechanowcu/Polsat

2 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy