Do łomżyńskich szkół trafiły kosze do segregacji odpadów

Segregacja – edukacja. Kosze do segregacji odpadów trafiły do szkół w Łomży

Segregacja śmieci w szkołach nie jest już tylko opcją, ale obowiązkiem. Najnowsze dyrektywy unijne oraz prawodawstwo krajowe obligują placówki publiczne do przygotowywania i wdrażania planów selektywnej zbiórki odpadów.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. oraz Urząd Miejski w Łomży zakupili dostosowane do wieku uczniów pojemniki na odpady.

Edukowanie dzieci o potrzebie segregowania odpadów to jeden z ważnych elementów nowoczesnego szkolnictwa. Aby uświadamiać najmłodszych o konieczności mądrego gospodarowania odpadami w każdej szkole podstawowej przeprowadzamy tematyczne lekcje o segregacji.

Jednak to nie wszystko! Przekazanie wiedzy to jedno. Uczniom należy umożliwić jej praktykowanie dlatego Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. oraz Urząd Miejski w Łomży zakupili dostosowane do wieku uczniów kosze do segregacji odpadów.

Obowiązujące przepisy odpadowe nakazują sukcesywnie zmniejszane odpadów zmieszanych tak, aby do 2025 roku poziom recyklingu dla odpadów komunalnych wzrósł do 55%, do 2030 roku do 60%, a do 2035 do 65%.

Wdrażając unijne dyrektywy, polski ustawodawca narzucił na gminne placówki publiczne obowiązek wymiany pojemników ogólnych na takie z podziałem na frakcje.

Zakupione wielokomorowe stacje do segregacji odpadów dają możliwość sortowania różnych rodzajów odpadów w ramach wielokomorowego pojemnika. Dodatkowo dołączamy zapas kolorowych worków na śmieci.

Odpowiednie kosze do segregacji śmieci w szkole ułatwią wypracowanie dobrych nawyków już u najmłodszych uczniów oraz przyczynią się do podwyższenia poziomów recyklingu na terenie miasta.

Źródło: PSZOK ZGO Sp. z o.o.

Red. M.L.

Fot. UM Łomża

Urząd Miejski w s

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy