Do łomżyńskich żłobków i przedszkoli trafią oczyszczacze powietrza


Czy powietrze w łomżyńskich żłobkach i przedszkolach będzie czystsze? 

Już niebawem do wszystkich łomżyńskich placówek, które świadczą opiekę dla najmłodszych, mogą trafić specjalne oczyszczacze powietrza. Pierwsze tego typu urządzenie trafiło do Przedszkola Publicznego nr 5. Z rąk Krzysztofa Staniórskiego z firmy Ekologiczny Dom odebrała je dyrektor tego przedszkola, Jadwiga Juchniewicz. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Łomży, w obecności prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

Przekazany przedszkolu oczyszczacz nie tylko nawilża powietrze, ale także oczyszcza je z kurzu, czy drobnoustrojów chorobotwórczych.

– Zależy nam na tym, aby dzieci przebywające w publicznych żłobkach i przedszkolach miały jak najlepsze warunki. Mam nadzieję, że dzięki przekazanemu urządzeniu najmłodsi będą w o wiele mniejszym stopniu narażeni na różnego rodzaju choroby, czy powszechne w dzisiejszych czasach alergie – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Miasto będzie starało się wyasygnować środki i systematycznie kupować oczyszczacze do żłobków i przedszkoli.

Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5 nie kryła zadowolenia.

– Cieszę się i w imieniu naszych dzieci, rodziców, a także całego personelu dziękuję za przekazany sprzęt – mówiła Jadwiga Juchniewicz.

Podarowany przedszkolu nr 5 oczyszczacz powietrza to początek większej akcji.

– Będziemy chcieli sukcesywnie przekazywać nasze produkty pozostałym miejskim żłobkom i przedszkolom. Docelowo powinny one pojawić się we wszystkich salach, w których na co dzień przebywają dzieci – deklaruje Krzysztof Staniórski z firmy Ekologiczny Dom.

Oczyszczacze powietrza redukują nawet do 99 procent zanieczyszczeń.

– Stosowanie oczyszczaczy powietrza to bardzo dobry pomysł – ocenia dr Kazimierz Bandzul, który na co dzień styka się z problem alergii u dzieci. – Najskuteczniejsze urządzenia redukują nawet do 99 procent zanieczyszczeń, a im mniej ich w powietrzu, tym mniejsze ryzyko wystąpienia czy też nasilenia różnego rodzaju reakcji uczuleniowych – dodaje specjalista.

 

Red. M.L.

Fot. UM Łomża


Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy