Do Suwałk codziennie pociągami przyjeżdża kilkuset uchodźców z Ukrainy

Każdego dnia do Suwałk pociągami przyjeżdża kilkuset uchodźców z Ukrainy

Część z nich chce jechać dalej w kierunku Litwy, Łotwy, a nawet Finlandii. Niektórzy decydują się by pozostać w Suwałkach. Wszyscy są otoczeni opieką już na dworcu PKP, a następnie otrzymują pomoc w dalszej podróży lub przy zakwaterowaniu w Suwałkach.


–  Chciałbym serdecznie podziękować wolontariuszom i organizacjom pozarządowym, które niosą pomoc, ale również pracownikom Urzędu Miejskiego i miejskich jednostek organizacyjnych, którzy od ponad dwóch tygodni często poświęcając swój wolny czas po godzinach pracy, i w weekendy realizują zadania związane z pomocą ludności ukraińskiej – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.


Z inicjatywy prezydenta Suwałk organizowane są w ostatnich kilku dniach transporty dla osób, które chcą jechać dalej w kierunku państw nadbałtyckich

Transporty autobusami do litewskiego Mariampola i Alytusa finansuje Miasto Suwałki.

Dla osób pozostających w Suwałkach jest podstawiany autobus komunikacji miejskiej, który spod dworca PKP przewozi uchodźców do punktów noclegowych. Przede wszystkim do Hali OSIR przy ul. Wojska Polskiego, która jest już przygotowana na przyjęcie 200 uchodźców z Ukrainy. Nad przygotowaniem hali pracowało m.in. ok. 30 wolontariuszy. Głównie harcerze i uczniowie suwalskich szkół.

– Staramy się robić co w naszej mocy by pomóc uchodźcom uciekającym przed wojną. To budujące, że działania samorządu wspierają sami mieszkańcy, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję – dodaje Czesław Renkiewicz.

 

Red. M.L.

Fot. UM Suwałki

Urząd Miejski w Suwałkach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy