GDDKiA ostrzega przed mgłą, śliskimi drogami, opadami deszczu i śniegu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega w sobotę rano przed mgłą, śliskimi drogami, opadami deszczu i śniegu. Na drogach pracuje 712 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania, wszystkie drogi krajowe są przejezdne – przekazała GDDKiA

Jak poinformowali drogowcy, kierowcy muszą liczyć się ze śliską nawierzchnią lub błotem pośniegowym na terenie województw: zachodniopomorskiego na: dk 31 odc. Szczecin–Chojna, dk 13 odc. Kołbaskowo–Szczecin, podlaskiego na: dk 19 odc. Siemiatycze – Bielsk Podlaski, mazowieckiego na: dk 63 gr. woj. lubelskiego – gr. woj. podlaskiego, dk 2 odc. Kałuszyn – gr. woj. lubelskiego, lubelskiego na: dk 76 w granicach województwa, dk 63 w granicach województwa, dk 2 w granicach województwa, dk 19 odc. Międzyrzec Podlaski–Kock.

Opady śniegu mogą utrudniać kierowcom jazdę na terenie województwa: kujawsko–pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego. Opady deszczu lub mżawki występują na terenie województwa: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego.

Mgła występuje na terenie województwa: śląskiego, małopolskiego, warmińsko – mazurskiego, dolnośląskiego, lubuskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w dzień na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie na ogół duże i całkowite, tylko na północy i północnym wschodzie kraju większe przejaśnienia i rozpogodzenia. W północnej połowie kraju miejscami opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu, a miejscami również opady marznące powodujące gołoledź. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Na południu miejscami suma opadów deszczu do około 10 mm. Temperatura maksymalna od -5 st. C na północnym wschodzie, około -1 st. C w centrum do 1°C, 3 st. C na południowym zachodzie i 4 st. C, 7 st. C na południowym wschodzie. Pod koniec dnia miejscami na południu oblodzenie nawierzchni dróg. Wiatr słaby i umiarkowany, w południowej połowie kraju miejscami porywisty, północno-wschodni i wschodni.(PAP)

Red. M.L.

Fot. Pixabay

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy