Gródek. Podlaska KAS rozbiła największą w swojej historii bimbrownię 

Rekordowo dużą fabrykę nielegalnego alkoholu zlikwidowali w okolicach Gródka funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. To największa nielegalna fabryka alkoholu ujawniona w województwie podlaskim od momentu powstania Krajowej Administracji Skarbowej. Na gorącym uczynku nielegalnej produkcji alkoholu zatrzymano jedną osobę.

 

O skali produkcji świadczą chociażby 23 tony cukru gotowego do użycia, które znaleziono w budynku. Działalność była zorganizowana na niepozornej posesji, w typowym budynku gospodarczym.

 

„Kiedy funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego wkroczyli do budynku, produkcja nielegalnego alkoholu szła pełną parą. Nadzorujący produkcję alkoholu 32-letni mieszkaniec Gródka był całkowicie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy” – informuje Radosław Hancewicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku

 

Aparatura do produkcji składała się z ośmiu metalowych pieców, kolumn i chłodnic. Oprócz zapasu cukru, zabezpieczono też 125 litrów gotowego wyrobu o mocy 53 proc. oraz ponad 6,7 tys. litrów wyrobu pośredniego, tzw. zacieru, przechowywanego w 54 plastikowych beczkach o pojemności 100 l. i 300 l. Zacier był gotowy do przerobienia na „cukrówkę”.

 

Jak wyliczyli funkcjonariusze KAS, z takiej ilości cukru można byłoby wyprodukować ok. 11 tys. litrów czystego alkoholu, a z zacieru, który był w bimbrowni – ok. 1 tys. litrów. Łącznie z takiej ilości ujawnionych składników można uzyskać 55 tys. półlitrowych butelek napoju alkoholowego o mocy 40 proc.

 

Straty podatkowe (akcyza i VAT) Skarbu Państwa przy takiej skali nielegalnej produkcji administracja skarbowa oszacowała na blisko 800 tys. zł.

 

Według statystyk KAS, to trzecia w tym roku rozbita przez nią w Podlaskiem bimbrownia.

 

Zobacz także: Zlikwidowali leśną bimbrownie w Królowym Moście

 

 

 

 

Red. M.L.

Fot. KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy