Hubert Jankowski z Białegostoku wyróżniony w ogólnopolskim plebiscycie

Hubert Jankowski z Białegostoku wyróżniony w ogólnopolskim plebiscycie fundacji „Szansa dla niewidomych”

Blog „Oczami Niewidomego” został doceniony w ogólnopolskim konkursie. Tworzący go białostoczanin Hubert Jankowski zajął drugie miejsce w kategorii „Media” w plebiscycie „Idol”.

W miniony czwartek miałem przyjemność odebrać podczas konferencji Reha for Blind in Poland 2022 nagrodę za drugie miejsce w plebiscycie „Idol”, które otrzymała strona „Oczami Niewidomego” w kategorii media.

Z tego miejsca chciałbym Wam podziękować za to, że jesteście. Za to, że czytacie, komentujecie i szerzycie świadomość społeczeństwa na to, że osoby niewidome są i mogą wiele zdziałać. Jesteście niesamowici i to przez duże „N”!
Chciałbym również pogratulować Ewelinie, której strona Z przymrużeniem oka I miejsce w kategorii media.

Jeszcze raz dziękuję, że jesteście i mam nadzieję, że strona ta będzie wciąż kwitnąć i zbierać nowych ludzi rządnych poznania niewidomego świata- napisał na swoim blogu Hubert. 

Laureat od urodzenia mieszka w Białymstoku. Studiuje polonistykę na Uniwersytecie Białostockim. Podobnie, jak jego rówieśnicy, uczy się, czyta książki, rozwija swoje zainteresowania, uczestniczy w życiu towarzyskim.

Mimo to, jego życie znacznie różni się od życia innych młodych ludzi. W wieku czterech lat Hubert ciężko zachorował – zdiagnozowano u niego nowotwór mózgu. To wywołało problemy ze wzrokiem – obecnie zupełnie nie widzi na jedno oko, na drugie – częściowo. To kwalifikuje go jako osobę niewidomą.

Pomimo niepełnosprawności Hubert stara się żyć normalnie. Nie załamuje się, nie traci pogody ducha. Jednak nie zawsze tak było. Jak sam mówi, początki choroby były zarówno dla niego, jak i jego rodziny, burzliwym okresem narastającej niepewności i niepokoju.

”Historia mojej choroby zaczyna się, gdy trafiłem na bilans czterolatka – mówi Hubert – W badaniach wyszło, iż nie widzę na jedno oko. Zaczęły się badania w kierunku sprawdzenia, czym jest to spowodowane. Nie było jednoznacznych powodów, a moja mama sądziła, że powód leży głębiej.

Moi rodzice szukali rezonansu magnetycznego, aby zrobić go prywatnie, ponieważ nie była to metoda aż tak rozpowszechniona.

Nagraliśmy wcześniej film o Hubercie i jego mamie:

Red. OKO

Fot. Hubert Jankowski

Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy