Jagiellonia Białystok przegrywa z Pogonią Szczecin 2:3

Jagiellonia Białystok

W niedzielę (29.09) na Stadionie Miejskim w Białymstoku przy Słonecznej, Jagiellonia Białystok zmierzyła się z Pogonią Szczecin. Niestety jest to kolejna porażka Żółto-Czerwonych.

Pierwsza Połowa

Pierwsze dziesięć minut meczu przebiegały dosyć spokojnie, jedyną żółtą kartkę otrzymał Martin Pospisil. Od 15 minuty Jagiellonia ruszyła do ataku stwarzając sobie kolejne akcje na zdobycie gola. W 30 minucie sędzia odgwizdał dwa spalone podczas bardzo groźnych ataków Patryka Klimali. Dwie minuty później bramkarz Pogoni skutecznie zainterweniował strzał Klimali z ostrego kąta. Pogoń nie była dłużna i również miała kilka niebezpiecznych akcji.
W 38 minucie Klimala fantastycznie wyłożył piłkę Imazowi, niestety Hiszpan strzelił obok słupka.
41 minuta bramka dla żółto-czerwonych, strzelcem zostaje Juan Camara, kolejne genialne podanie w wykonaniu Patryka Klimali.
Żółto-czerwoni wrócili do szatni prowadząc 1: 0.

Druga Połowa

Dobrze rozpoczęliśmy drugą połowę, w 54 minucie Prikryl uderzył bez przyjęcia wślizgiem. Od 56 minuty goście zaczynają dominować Jagiellonię Białystok. W tej samej minucie Kapitan „Portowców”  Sebastian Kowalczyk uderzył piłkę, a ta rykoszetem pokonała Damiana Węglarza. Wyrównanie meczu do 1:1, lecz nikt nie zadowolił się remisem.

64 minuta żółta kartka dla Wójcickiego. 66 kolejna szansa dla zespołu ze Szczecina, groźny strzał Kowalczyka. 74 minuta Camara faulował Kowalczyka. Rzut karny dla Pogoni. Strzał oddaje Adam Buksa, niestety strzela przy prawym słupku bramki. Damian Węglarz zostaje kompletnie bez szans. Pogoń prowadzi 2: 1.

Końcówka meczu przyniosła wiele emocji.  81 minuta zza pola karnego Imaz uderza w ręce Stipicy, bramkarz popełnia błąd, lecz udaje mu się obronić. 5 minut przed doliczonym czasem gol dla Pogoni. Strzelcem bramki zostaje Adam Frączczak, asystował mu Santeri Hostikka. Jakub Wójcicki strzela na 2;3 w 90 minucie, jednak jest na spalonym, więc gol nie jest uznany. . W ostatnich minutach meczu Jesus Imaz strzela bramkę, pojawiają się obawy, iż kolejna bramka nie zostanie zaliczona, ale  po weryfikacji VAR zostaje przyznana drużynie z Białegostoku.

Jagiellonia niestety przegrywa mecz wynikiem 3:2, zatem Pogoń zostaje liderem i wyprzedza Jagiellonie o 5 punktów. Gospodarze meczu spadają na szóstą pozycję w tabeli Ekstraklasy.