Jarosław Kaczyński odwiedził Wysokie Mazowieckie! Spotkanie dotyczyło Polskiego Ładu


W niedzielne popołudnie prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier Jarosław Kaczyński wystąpił publicznie w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem. Przemówienie dotyczyło Polskiego Ładu – nowego programu gospodarczego rządu. Zgodnie ze słowami Jarosława Kaczyńskiego, do końca tej dekady mamy – między innymi – dogonić przeciętny europejski dochód.

 

„My w tej chwili jesteśmy na poziomie 77 procent takiego dochodu”

„To jest dużo, dużo więcej, niż w chwili, gdy wchodziliśmy do Unii Europejskiej – ale to jest też ciągle za mało” – dodał wicepremier.

Nadal mamy do przegonienia Słowenię, będącą najbogatszym z postkomunistycznych krajów. Mówił także o PKB Polski. W ubiegłym roku straciliśmy 2,7 procent, w tym mamy mieć natomiast czteroprocentowy wzrost. Kolejne lata mają przynieść wzrost prawie pięcioprocentowy. Dużą część swojego wystąpienia poświęcił zmianom w służbie zdrowia, pomocy samorządom oraz konieczności zniesienia umów śmieciowych. Głównie z uwagi na młode pokolenie:

„Ci ludzie pracują na tych umowach, bez urlopu, bez żadnych ubezpieczeń – bez wszystkich elementów, które zapewniają bezpieczeństwo” – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zwrócił uwagę na różnice w płacach kobiet i mężczyzn. Mówił, że choć mamy dobrą sytuację, to nadal są różnice w podobnych pracach i podobnych kwalifikacjach.

Zobacz film:

 

„Musimy wykorzystać nasz potencjał”

Wicepremier zaznaczył, że potrzebne są nowe miejsca pracy i muszą być one nowoczesne, z możliwością home office. Polski Ład ma być ogromną obniżką podatków.

„30 tysięcy złotych wolnych od opodatkowania, dla każdego. (…) Program Polski Ład zmieni naszą sytuację” – mówił.

Przemówienie nie ominęło także polskiej wsi. W tej kwestii dużą pomocą ma być wsparcie finansowe samorządów.

„A co dla polskiej wsi i mniejszych miast – to jest wielki zasób polskiej energii. I to jest miejsce, gdzie mieszka większość Polaków. I tu mamy zamiar zrobić bardzo, bardzo dużo. (…) Będzie trzeba jak najwięcej inwestować w drogi, kanalizację oraz gazyfikację – także wyspową”

Pojawią się także liczne ułatwienia w kwestii mieszkaniowej. Program mieszkań bez wkładu własnego obejmie pomoc przy kredytach hipotecznych, które mają być dostępne bez wkładu własnego. Budowa domów do 70 metrów kwadratowych ma się odbywać bez formalności.

 

To było jedno z pierwszych spotkań, mających na celu promocję Polskiego Ładu. W sobotę, była premier Beata Szydło spotkała się z mieszkańcami Buska Zdroju, a marszałek Sejmu Elżbieta Witek wystąpiła we Włodawie. Poniżej znajduje się galeria zdjęć z wystąpienia wicepremiera.

 

 

 

Red. Maciej Walesiuk

Fot. Maciej Walesiuk

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy