KAS zlikwidowała w Łomży nielegalny salon gier hazardowych

Siedem automatów użytkowano w nielegalnym salonie gier hazardowych, który w Łomży zlikwidowali funkcjonariusze podlaskiej KAS

Zatrzymano jedną osobę związaną z tą działalnością, zabezpieczono gotówkę, telefony i dokumentację.

Jak poinformował w piątek oficer prasowy podlaskiej KAS podkom. Maciej Czarnecki, podczas kontroli lokalu wyposażonego w monitoring – służący do selekcji wchodzących klientów – funkcjonariusze zabezpieczyli siedem nielegalnych automatów do gier hazardowych.

„Oprócz maszyn, zajęto dwa telefony komórkowe, notatki z zapiskami dotyczącymi prowadzenia gier oraz ponad 6 tys. zł. Część gotówki była ukryta w koszu na śmieci” – dodał Czarnecki. Obsługująca lokal 34-latka podejrzana jest o pomocnictwo w prowadzeniu nielegalnych gier hazardowych.

Organizatorom takich gier grozi grzywna, do trzech lat więzienia, albo obie te kary łącznie. KAS przypomina, że osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się też z karą w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Za uczestnictwo w nielegalnych grach hazardowych grozi grzywna.

Służba celno-skarbowa przypomina również, że gry hazardowe w Polsce są koncesjonowane, a ich prowadzenie jest możliwe jedynie w kasynach oraz legalnych salonach gier.(PAP)

Red. M. L.

Fot. Podlaska KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy