Kolejne paczki z Podlaskiego trafią do potrzebujących na Ukrainę

Gazy jałowe, koce termiczne, paski do mierzenia pomiaru glukozy oraz laryngoskopy – m.in. takie środki pierwszej pomocy trafią do mieszkańców Iwano-Frankowska. To już czwarty transport zorganizowany i sfinansowany przez Samorząd Województwa Podlaskiego

Środki pierwszej pomocy na kwotę 128 tys. zł zostały przygotowane do transportu przez pracowników urzędu marszałkowskiego i w czwartek (14 kwietnia) wyruszyły do Prawosławnego Metropolitalnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos w Warszawie.

– Ważne jest, żeby w tym trudnym czasie wojny wspierać Ukraińców. Na pewno wiele teraz brakuje im do normalnego życia. Te paczki pomogą chociaż trochę w lepszym funkcjonowaniu – mówił Marek Malinowski, członek zarządu województwa podlaskiego.

Paczki za pośrednictwem Prawosławnego Metropolitalnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos w najbliższym czasie z Warszawy zostaną przekazane na Ukrainę – do Iwano Frankowska, miasta na zachodniej Ukrainie, stolicy obwodu iwanofrankiwskiego.

Pierwszy transport (11 marca) środków pierwszej pomocy sfinansowany z budżetu województwa podlaskiego wyjechał miesiąc temu. Drugi wysłany za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Białostockiej – blisko dwa tygodnie później (21 marca) – zawierał sprzęt i aparaturę medyczną przekazaną przez podlaskie jednostki lecznicze, nadzorowane przez samorząd województwa. Z kolei trzeci (25 marca) z rzeczami o wartości 50 tys. zł zawierał nici, rękawice chirurgiczne, opatrunki, igły, pulsoksymetry, maski tlenowe, a także koce oraz latarki.

Red. M.L.

Fot. Mateusz Duchnowski / UMWP

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy