Kolno. Kobieta oszukana ,,na pelet”

Kolejne oszustwo przy próbie kupna opału. 29-letnia mieszkanka powiatu kolneńskiego straciła ponad 550 złotych. Kobieta wraz z mężem chciała w okazyjnej cenie kupić 3 tony pelletu z dostawą do domu. Po wpłaceniu zaliczki za opał, aukcja zniknęła z portalu ogłoszeniowego, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

Tym razem do kolneńskich policjantów zgłosiła się kobieta, która została oszukana podczas zakupu pelletu przez internet.

Z relacji 29-latki wynikało, że na jednym z portali ogłoszeniowych jej mąż znalazł korzystną ofertę sprzedaży opału. Mężczyzna skontaktował się telefonicznie ze sprzedającym i zamówił 3 tony pelletu. Mieszkanka powiatu kolneńskiego wpłaciła ponad 550 złotych zaliczki na wskazany numer rachunku bankowego.

Wtedy aukcja zniknęła z portalu ogłoszeniowego, a kontakt ze sprzedającym urwał się. Po tym jak towar w ustalonym dniu nie dotarł pod wskazany adres, mężczyzna postanowił ponownie  zadzwonić  do sprzedającego.

Niestety okazało się, że numer ten jest już nieaktywny.


Dwa dni później, mężczyzna znalazł w internecie inny numer do firmy, której dane widniały w przesłanej im mailowo fakturze.

W rozmowie telefonicznej z jednym z pracowników mieszkaniec powiatu kolneńskiego usłyszał, że nie jest on pierwszą osobą, która dzwoni do nich w sprawie pelletu i że prawdopodobnie ktoś podszył się pod ich firmę. Wówczas jego żona sprawę zgłosiła na policję.

Uważajmy na tzw. „super okazje” i „promocje”, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy opinie o sprzedawcach, pamiętajmy, że zapłatę za towar możemy dokonać również bezpośrednio podczas jego odbioru, szczególnie jeśli dokonujemy zakupu na wysoką kwotę -przestrzega sierż. Ewa Zabłocka z Komendy Powiatowej Policji Kolnie.

Red. OKO

Fot. Policja Kolno

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy