Kolno. Podlascy funkcjonariusze zlikwidowali nielegalny salon gier

Kolneńscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Łomży zlikwidowali nielegalny salon hazardowy w Kolnie

Kolneńscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą ustalili, że w jednym z lokali w Kolnie może działać nielegalny salon gier. We wtorek, mundurowi z Kolna wspólnie z funkcjonariuszami podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Łomży, weszli do tego lokalu. Wewnątrz zastali dwóch mężczyzn, którzy właśnie korzystali z automatów. Jak ustalili funkcjonariusze, działalność tą bez wymaganego zezwolenia, prowadził 26-letni mieszkaniec powiatu piskiego. Mundurowi zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych o wartości około 12 tysięcy złotych. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej potwierdzili, że korzystanie z tych urządzeń jest nielegalne, przeprowadzając eksperymenty procesowe. Maszyny oraz znalezione podczas przeszukania notatki dotyczące rozliczeń za gry, trafiły do depozytu funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Łomży, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z aktualnymi przepisami podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, za organizowanie takich gier, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Red. M.L.

Fot. KPP Kolno

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy