Kto startuje? Konwencje PiS i PO w Białymstoku przed wyborami samorządowymi.

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydata na Prezydenta Białegostoku, kandydatów do Rady Miejskiej Białegostoku  i kandydatów do sejmiku województwa podlaskiego na konwencji Samorządowej w Operze Podlaskiej w stolicy województwa.

 

Henryk Dębowski  zmierzy się w wyborach z Tadeuszem Truskolaskim. Będzie też liderem listy w okręgu nr 2 do Rady Miasta. W pozostałych okręgach na pierwszych miejscach są: obecni radni: Jacek Chańko (okręg nr 1), Katarzyna Siemieniuk (okręg nr 4) i Agnieszka Rzeszewska (okręg nr 5). Natomiast w okręgu nr 3 listę otwierać będzie młodzieżowy działacz PiS – Bartosz Stasiak.

Białystok: radny Henryk Dębowski kandydatem PiS na prezydenta miasta

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało też kandydatów do sejmiku województwa podlaskiego.

Liderami list są:  senator poprzedniej kadencji Mariusz Gromko (okręg nr 4 obejmujący powiaty: bielski, siemiatycki, wysokomazowiecki, hajnowski i białostocki), radny Paweł Wnukowski (okręg nr 2 obejmujący Suwałki i powiaty: augustowski, sejneński, suwalski, sokólski i moniecki), wicemarszałek Marek Olbryś (okręg nr 3 obejmujący Łomżę i powiaty: grajewski, kolneński, łomżyński i zambrowski) i  w okręgu 1 obecny marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Platforma przedstawiła kandydatów

W niedzielę (03.03) w Białymstoku odbyła się prezentacja list do sejmiku kandydatów Platformy Obywatelskiej .

W okręgu nr 4 -listę otwiera  Jarosław Dworzański. Numer dwa to Elżbieta Filipowicz.  W okręgu nr 3  na pierwszym miejscu jest Jacek Piorunek, a w okręgu nr 2 – Anna Naszkiewicz.

Z pierwszego miejsca startuje w okręgu nr 1  przewodniczący białostockiej Rady Miasta Łukasz Prokorym.

Będziemy budować mosty pomiędzy grupami zawodowymi i społecznymi, będziemy wsłuchiwać się w problemy i pomysły tych grup społecznych i wspólnie tworzyć sukces województwa podlaskiego – mówił podczas konwencji w Białymstoku Łukasz Prokorym.

Trzecia Droga ogłosiła listę kandydatów do sejmiku województwa w wyborach samorządowych

Województwo podlaskie w wyborach do sejmiku podzielone jest na cztery okręgi. Łącznie z nich wszystkich wybranych zostanie 30 radnych sejmiku województwa podlaskiego.

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy