Łomża. Charytatywny turniej mikołajkowy

Zwycięstwem drużyny łomżyńskich Przedsiębiorców zakończył się mikołajkowy charytatywny turniej poświęcony zbiórce pieniężnej na rzecz hm. Wiesława Domańskiego. Całość zebranych środków zostanie przeznaczona na jego leczenie i rehabilitację. W turnieju wzięło udział 5 drużyn. 

Hm. Wiesław Domański od ponad 30 lat jest instruktorem ZHP. Pełni funkcję drużynowego 32 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej „Dywersja” im. Tadeusza Zawadzkiego oraz komendanta Hufca Nadnarwiańskiego im. Adama Chętnika ZHP w Łomży.

– Bardzo miło, że Miasto i Pan Prezydent zechciał włączyć się w pomoc w moim leczeniu i rehabilitacji – mówi hm. Wiesław Domański, który wielokrotnie wraz z harcerzami brał udział w miejskich uroczystościach i wspierał szereg inicjatyw społecznych.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przyznaje, że samorząd miasta zawsze mógł liczyć na wsparcie harcmistrza Wiesława Domańskiego i jego harcerzy.

– Szukaliśmy możliwości pomocy dla pana Wiesława. Zrodził się pomysł organizacji turnieju mikołajkowego, na którym jak widzimy grają różne drużyny. Dziś staramy się okazać naszą dobroć dla pana Wiesława, pokazać, że jesteśmy dzisiaj z nim i wspieramy go w tej ciężkiej sytuacji, która go spotkała – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, który również wziął udział w rozgrywkach turniejowych występując w zespole Urzędu Miejskiego.

Podczas turnieju odbyły się także licytacje, kiermasz bombek choinkowych oraz słodkich i słonych wypieków. Wylicytowana została między innymi piłka przekazana przez Tomasza Frankowskiego, Ryngraf przekazany przez dowódcę 18 Pułku Logistycznego oraz elektroniczne gadżety przekazane przez PGE Energia Odnawialna.

Wszyscy przybyli na sportowe wydarzenie mogli również obejrzeć pokaz musztry i technik interwencyjnych w wykonaniu uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz występ B.K. Team i tancerzy break dance Studia Tańca i Fitness B.K. Step.

W końcowej klasyfikacji turnieju najwyżej uplasował się zespół Przedsiębiorców wyprzedzając drużyny studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz 18 Pułku Logistycznego. Kolejne miejsca zajęli uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz samorządowcy. W zespole Urzędu Miejskiego, oprócz pracowników łomżyńskiego magistratu wystąpili radni miejscy: Wojciech Michalak, Artur Nadolny, Zbigniew Prosiński oraz Piotr Serdyński. Po zakończeniu turnieju wszystkim drużynom zostały wręczone pamiątkowe puchary.

Red. M.L.

Fot. Łukasz Chełchowski/lomza.pl

Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy