Łomża i Ciechanowiec. Podlaska KAS uderzyła w nielegalny hazard

18 nielegalnych automatów do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży. Urządzenia ujawnione zostały podczas kontroli lokali zlokalizowanych w Łomży i Ciechanowcu.

Funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali 4 lokale na terenie Łomży i Ciechanowca. Podejrzewali, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do wcześniej wytypowanych pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 18 nielegalnie działających urządzeń do gier hazardowych. Zabezpieczyli również  gotówkę w kwocie blisko 10 tys. złotych przeznaczoną na wypłaty ewentualnych wygranych.

Lokale z monitoringiem i selekcją klientów

Lokale, w których funkcjonował nielegalny hazard, chronione były przez rozmieszczony przy wejściach monitoring. Selekcjonowani byli również wchodzący klienci. Automaty, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom, zostały zajęte do wszczętych przez funkcjonariuszy KAS spraw karnych skarbowych. Oprócz sankcji karnych, w postaci kar grzywny lub pozbawienia wolności, osoby urządzające nielegalne gry wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. od każdego automatu.

Od początku roku funkcjonariusze KAS z Łomży zabezpieczyli 61 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

 

Zobacz też: Dobrzyniewo Duże. Nielegalne salon gier hazardowych w kamperze zlikwidowany


Red. M.L.

Fot. KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy