Łomża. Znęcał się nad 90-letnią matką, posiedzi w areszcie

Łomża. Znęcał się nad 90-letnią matką, posiedzi w areszcie

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 62-latkowi. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się, rozboju oraz pozbawienia człowieka wolności.

To wszystko stosował w stosunku do swojej 90-letniej matki. Najbliższe miesiące 62-latek spędzi w areszcie, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Dyżurny łomżyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów w powiecie, staruszka została siłą zamkniętą na strychu. Na miejscu policjanci nie mogli dostać się do środka, gdyż wszystkie drzwi były zamknięte. Usłyszeli jednak nawoływanie i prośbę o pomoc.

Nie zwlekając, wyłamali drzwi do domu i odnaleźli 90-letnią kobietę zamknięta na strychu. Kobieta była w słabej kondycji, miała na głowie ranę, która mocno krwawiła.

Powiedziała policjantom, że jej syn uderzył ją w głowę czymś metalowym, zabrał jej emeryturę i siłą zamknął na strychu, a sam gdzieś pojechał.

Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała seniorkę do szpitala. Policjanci szybko odnaleźli 62-latka, który został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jak się okazało od dłuższego czasu mężczyzna znęcał się nad staruszką. Popychał ją, uderzał, straszył pozbawieniem życia i zdrowia, wyganiał z domu.

Pod groźbą przemocy zabierał kobiecie pieniądze. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się, rozboju oraz pozbawienia człowieka wolności.

Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

PAMIĘTAJ!

Sprawca przemocy wobec osób bliskich, gdy czuje się bezkarny, będzie dalej stosował przemoc, bez względu na składane obietnice – następnym razem może być znacznie gorzej! Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

Red. OKO

Fot. KMP Łomża

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy