Miasto Białystok organizuje śniadanie wielkanocne dla uchodźców z Ukrainy

Około 500 ukraińskich uchodźców, w tym ok. 200 dzieci zaproszonych zostało na śniadanie wielkanocne przygotowywane dla osób przebywających w punktach zbiorowego zakwaterowania w Białymstoku. Świąteczne śniadanie w najbliższą niedzielę (24 kwietnia) organizuje Miasto Białystok wspólnie z Fundacją Rodziny Czarneckich. Tego dnia w Kościołach wschodnich obchodzona jest Wielkanoc.

Dla wielu osób z Ukrainy najbliższe Święta Wielkanocne będą pierwszymi tak ważnymi świętami obchodzonymi z daleka od domu, często również bez najbliższych członków rodziny. Te osoby, które mieszkają w domach i mieszkaniach białostoczan mogą spędzić święta w domowej atmosferze. O świąteczny nastrój trudno jednak w miejscach zbiorowego zakwaterowania.

Dlatego w niedzielę o godzinie 11.00, w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Zygmunta Augusta przy ulicy Warszawskiej 8, Miasto Białystok wspólnie z Fundacją Rodziny Czarneckich przygotowuje Śniadanie Wielkanocne. Wszystkim przybyłym gościom zaserwowane będą tradycyjne dania wielkanocne. Dzieciom przygotowane zostaną paczki ze słodyczami, a także animacje, które poprowadzą wolontariusze.

Dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, którzy uciekli przed koszmarem wojny, święta z dala od domu będą wyjątkowo trudne. Dlatego zaprosiliśmy osoby z Ukrainy na śniadanie wielkanocne. Chcemy dać naszym gościom możliwość przeżywania tego dnia w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

W przygotowanie hali w VI Liceum Ogólnokształcącym włączy się społeczność szkoły

Uczniowie wraz z wolontariuszami Fundacji Rodziny Czarneckich ustawią i nakryją stoły, tak aby stworzyć domową atmosferę świąt. Organizacje wydarzenia wspomagają również firmy: PSS Społem Białystok, Eurocash Dystrybucja, Koncept Drukarnia sp. z o.o. oraz Polska Izba Mleka.

Zaproszenia na Śniadanie Wielkanocne otrzymali już uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w punktach zbiorowego zakwaterowania w Białymstoku, tych organizowanych przez Miasto, jak i przez wojewodę podlaskiego. W wydarzeniu uczestniczyć będą abp Jakub, Ordynariusz Diecezji Białostocko-Gdańskiej i abp Józef Guzdek, Metropolita Białostocki.

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl / UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy