Mońki. Pracownica banku pomogła zapobiec oszustwu „na policjanta”


Policjanci podziękowali i złożyli gratulacje za wzorową postawę pracownicy jednego z monieckich banków. W skierowanych słowach nie kryli swojego uznania dla profesjonalnego działania, dzięki któremu mieszkanka Moniek nie straciła 15 tysięcy złotych.

Kobieta, wykazując się spostrzegawczością i czujnością, zapobiegła oszustwu metodą „na policjanta”, do którego mogło dojść na szkodę starszej mieszkanki Moniek. Taka obywatelska postawa zasługuje na uznanie.

W miniony poniedziałek mężczyzna podający się za policjanta próbował wyłudzić pieniądze od 70-letniej mieszkanki Moniek.

Przekonał seniorkę, że przestępcy mają kopię jej dowodu osobistego. Teraz mogą wypłacić pieniądze z jej konta i zaciągnąć kredyty. Będąc z nią w stałym kontakcie polecił kobiecie pójść do banku i wypłacić pieniądze. Tam plany oszustów pokrzyżowała pracownica banku. Wstrzymała wypłatę pieniędzy, kiedy dowiedziała się, że seniorka chcąc chronić swoje oszczędności planuje przekazać 15 tysięcy złotych rzekomym policjantom. Kobieta poinformowała seniorkę, że jej pieniądze są bezpieczne, a sprawę należy zgłosić prawdziwym stróżom prawa. Tylko dzięki czujności pracownicy banku, mieszkanka Moniek nie straciła oszczędności życia. 70-latka zgłosiła się do komendy i złożyła zawiadomienie w tej sprawie.

Policjanci przypominają, że policjanci nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach i nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

Red. M.L.

Fot. KMP Mońki

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy