Na terenie powiatu suwalskiego odnaleziono cztery toyoty skradzione w Hiszpanii

Odnaleziono cztery toyoty skradzione w Hiszpanii, dwie osoby zatrzymane

Cztery toyoty skradzione w Hiszpanii zostały odnalezione w tzw. dziuplach na terenie powiatu suwalskiego.

Zatrzymane zostały dwie osoby podejrzane o paserstwo mienia znacznej wartości. Jedna osoba została aresztowana na dwa miesiące, druga ma 100 tys. zł poręczenia majątkowego i policyjny dozór.

W działaniach brali udział policjanci, funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG i CBŚP. Z ustaleń śledztwa wynikało, że jedna z posesji może służyć za tzw. dziuplę do ukrywania skradzionych samochodów. Znaleziono tam pierwszą toyotę. Potem w trzech kolejnych miejscach służby znalazły trzy inne auta tej samej marki, również skradzione w Hiszpanii – łącznie dwie toyoty RAV4 oraz toyotę C-HR. Wartość tych czterech aut, to 580 tys. zł.

W systemach policyjnych auta figurowały jako skradzione we wrześniu i październiku w Hiszpanii.

We wszystkich tych pojazdach były już przerobione pola numerowe VIN i tabliczki znamionowe – podały we wtorek w komunikatach policja i SG.

Zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu suwalskiego w wieku 57 i 40 lat. Na poczet ewentualnych kar zabezpieczono 48 tys. zł. Obaj zatrzymani podejrzani są o paserstwo mienia znacznej wartości. Starszy z mężczyzn trafił do aresztu. Wobec młodszego zastosowano poręczenie majątkowe i dozór.

Za paserstwo mienia znacznej wartości kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.(PAP)

Red. M.L.

Fot. KMP Suwałki

Podlaska Policja / PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy