Na Zimowe Igrzyska Olimpijskie pojedzie pięcioro białostoczan

Na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie pojedzie pięcioro białostoczan. Będą reprezentować Polskę w short tracku

Z olimpijczykami i ich trenerką spotkał się (24 stycznia) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, który przekazał im flagi narodowe i życzył sportowego sukcesu.

🛑 Spotkanie z olimpijczykami 

Tegoroczne Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Pekinie, potrwają od 4 do 20 lutego 2022 r. W kadrze narodowej znalazło się czworo białostoczan (i piąta zawodniczka rezerwowa) specjalizujących się w short tracku. Do Chin pojadą: Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Gabriela Topolska (rezerwowa), Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński. Trenerem kadry Polski oraz klubowym trenerem tych zawodników jest Urszula Kamińska.

Gratuluję wam powołania do kadry narodowej i życzę powodzenia w sportowej rywalizacji. Trzymam kciuki, zresztą wszyscy białostoczanie na pewno będą wam kibicować – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Miasto Białystok wspiera białostockich łyżwiarzy, docenia sukcesy i dopinguje do dalszego rozwoju. Na 2022 rok Łyżwiarski Klub Sportowy Juvenia Białystok otrzymał dotację w wysokości 240 tys. zł. Ponadto białostoccy zawodnicy jadący do Pekinu są stypendystami prezydenta Białegostoku.

🛑 Ostatni trening olimpijczyków z Białegostoku przed wyjazdem na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy