Nie żyje Babcia Gienia-Seniorka z białostockiego muralu

W wieku 92 lat zmarła Babcia Gienia. To Seniorka znana białostoczanom z lubianego muralu w centrum miasta

Babcia Eugenia zmarła w 3. dzień prawosławnych Świąt Wielkanocnych. Tego samego dnia – 26 kwietnia – co jej syn, rok temu.

Rodzina dziękuje wszystkim, którzy w ostatnich dniach wysłali do Babci Gieni dziesiątki zabawnych, poruszających pocztówek i ciepłych słów dodających Jej otuchy, po tym, jak złamała biodro i trafiła do szpitala. Ostatnie dni cierpiała, szczególnie, gdy zachorowała dodatkowo na zapalenie płuc.

„Nasza kochana Babcia Eugenia, twarz kampanii Wyślij Pocztówkę do Babci wylądowała w szpitalu. Złamane biodro. Istnieje ryzyko, że po przebytej operacji nie będzie mogła samodzielnie się poruszać. Chcielibyśmy ją wesprzeć, potrzebujemy Twojej pomocy. Nie chodzi o pieniądze, chodzi o LUDZKIE CIEPŁO.

Nasza kochana 92-latka z pewnością bardzo się ucieszy z każdej pocztówki jaką od nas dostanie. Dlatego prosimy, Wyślij Pocztówkę do Babci Eugenii (tak, by to zrobić trzeba ruszyć tyłek i pójść na pocztę :P). Chcemy jej dać trochę uśmiechu. Im szybciej tym lepiej!

Ślijcie pocztówkę na adres:

ul. Skidelska 12 lok. 1
15-109 Białystok

Każdą jedną przesyłkę doręczymy kochanej Staruszce i dołączymy do tego bukiet kwiatów! Jeszcze raz, im szybciej tym lepiej! Sprawcie, że u Pani Eugenii pojawi się uśmiech na twarzy” – taka informacja pojawiła się 20 kwietnia na profilu społecznościowym Up To Date Festival

26 kwietnia w mediach społecznościowych pojawiła się kolejna smutna informacja o śmierci znanej podlaskiej Seniorki.

„Dziś [26.04 – red.] odeszła Babcia Eugenia, a wraz z tą śmiercią odszedł kawałek nas, kawałek Podlasia. Dziękujemy za wszystko.

„Tak pokazuje życie, że trzeba pamiętać jedni o drugich, bo to trzeba, koniecznie (…)” – mówiła.

Obecnie trwa remont budynku należącego do Urzędu Marszałkowskiego i malowidło zakrywa warstwa ocieplenia

Władze zapowiadają, że mural wróci. Niewykluczone jednak, że w lekko zmienionej formie.

Malowidło z Babcią Gienią powstało w 2019 roku jako element akcji promującej popularny festiwal muzyki elektronicznej Up To Date.

Jak mówi dyrektor kreatywny festiwalu Cezary Chwicewski, mural powstał po to, by poprzez sztukę w przestrzeni publicznej mówić o niezwykle ważnych, ale zaniedbywanych relacjach z bliskimi.

Babcia Gienia zostanie pochowana na cmentarzu prawosławnym przy ul. Wysockiego w Białymstoku, u boku Dziadka Janka, Cioci Lili i Wujka Władka. Pogrzeb będzie mieć charakter rodzinny.

Red. M.L.

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

Na podst. Polskiego Radia Białystok / Up To Date Festival

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy