Nielegalne e-papierosy w przesyłce kurierskiej z Niemiec

Sto e-papierosów bez polskich znaków akcyzy znaleźli funkcjonariusze białostockiej KAS podczas kontroli przesyłek w sortowni jednej z firm kurierskich

Paczka była nadana w Niemczech do odbiorcy w województwie podlaskim – podała w piątek administracja celno-skarbowa.

Zatrzymane jednorazowe e-papierosy, których wartość została oszacowana na blisko 20 tys. zł, nie spełniały również wymagań określonych w ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych – poinformował podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Jak wyjaśnił, w szczególności płyn z nikotyną przekraczał dozwoloną pojemność, na produkcie nie było informacji o jego składzie, a opakowania nie zawierały obowiązkowych ostrzeżeń zdrowotnych w języku polskim. Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku wszczął w tej sprawie postępowanie karne skarbowe.

Kontrole przesyłek kurierskich prowadzone są przez podlaską KAS nie tylko w magazynach firm kurierskich, ale też przez grupy mobilne administracji skarbowej na drogach, nierzadko również z wykorzystaniem skanerów rtg i psów wyszkolonych do takich zadań. Kontroli podlegają nie tylko przesyłki zagraniczne, ale i w obrocie wewnętrznym.

W ostatnim czasie KAS najczęściej wykrywała w takich przesyłkach nielegalne transporty tytoniu i alkoholu.(PAP)

Red. M. L.

Fot. Podlaska KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy