Nowa stacja uzdatniania wody w Słuczu


Rolnicy z gminy Radziłów (pow. grajewski) nie muszą dłużej martwić się o niedobory wody.

W miejscowości Słucz (28.07) oddano do użytku przebudowaną stacją uzdatniania wody. Okoliczni mieszkańcy otrzymali gwarancję lepszej jakości wody oraz jej stabilnych dostaw. Inwestycja powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kompleksowa modernizacja stacji objęła prace remontowo-budowlane w budynku, roboty elektryczne i sanitarne, a przede wszystkim budowę dwóch zbiorników wyrównawczych o łącznej pojemności 300 m3. Inwestycja kosztowała prawie 3,4 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 1,8 mln zł.

– To bardzo istotna inwestycja dla gminy Radziłów. Mieszkańcy Słuczu i sąsiadujących wsi, którzy prowadzą swoje gospodarstwa specjalizujące się głównie w hodowli bydła, zmagali się przez lata z niedoborami i niskim ciśnieniem wody. Teraz znacząco poprawi się standard pracy, życia mieszkańców i zdrowie ich zwierząt. Cieszę się, że po raz kolejny przyczyniają się do tego środki z rządowych programów – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Stacja uzdatniania wody zlokalizowana jest na terenach rolniczych, gdzie odbywa się produkcja mleka

Uzdatniana woda zostanie wykorzystana zarówno przy produkcji rolniczej, jak i przez mieszkańców okolicznych miejscowości, tj. Słucz, Glinki, Wiązownica, Zakrzewo, Rydzewo Szlacheckie, Rydzewo Pieniążek. Realizacja inwestycji przyczyni się do przeciwdziałania obserwowanemu w ostatnim czasie zjawisku suszy i związanemu z nim wzrostowi na zapotrzebowanie w wodę z sieci.

Poseł Kazimierz Gwiazdowski w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na potrzebę wspierania podobnych inwestycji, które istotnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa życia i zdrowia mieszkańców, zaś gospodarz wydarzenia – wójt gminy Radziłów Krzysztof Milewski zaznaczył, iż instalacja ze Słucza dostarcza wodę do blisko tysiąca osób.

Przy okazji wizyty w Słuczu wojewoda podlaski odwiedził przebudowaną świetlicę wiejską. Pod koniec czerwca zakończył się ostatni etap inwestycji związany z zagospodarowaniem terenu wokół świetlicy, a wcześniej z wykonaniem elewacji budynku. Dofinansowanie zadania inwestycyjnego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (Wsparcie gmin popegeerowskich) wyniosło 350 tys. zł.

Array

Red. M.L.

Fot. PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy