Nowy radiowóz z dotacją z budżetu województwa

80 tys. zł przekazał Podlaskiej Policji, Zarząd Województwa Podlaskiego na zakup nowego, nieoznakowanego radiowozu. Porozumienie w tej sprawie podpisał (16.10) wicemarszałek Marek Olbryś oraz nadinspektor Robert Szewc, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku.

Dzięki tej dotacji zostanie zakupiony samochód osobowy w policyjnej wersji nieoznakowanej RD Video na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

– Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie województwa jest dla nas bardzo ważne – podkreślił podczas spotkania Marek Olbryś.

Dziękując radnym wojewódzkim za to, że przychylili się do wniosku zarządu zaznaczył, że zambrowska komenda nie posiadała dotychczas takiego radiowozu.

– Ten samochód bardzo się przyda, bo ściga przede wszystkim ludzi, którzy jeżdżą za szybko i łamią przepisy, co sprzyja wypadkom – dodał wicemarszałek.

Jak zaznaczył nadinsp. Robert Szewc, nowy radiowóz będzie autem o znakomitych parametrach. Będzie służyło do ścigania piratów drogowych na „zachodnich kresach województwa podlaskiego”. Nowy samochód pojawi się na drogach jeszcze w tym roku.

– Otrzymane dofinansowanie ma dla Podlaskiej Policji ogromne znaczenie. To dowód na to, że samorząd stale nas wspiera i rozumie nasze potrzeby – podkreślił.

80 tys. na zakup nowego radiowozu to kolejne w tym roku wsparcie udzielone policjantom przez samorząd województwa.

Poprzednie porozumienie opiewało na kwotę 160 tys. zł. Pozwoliło to na dofinansowanie zakupu trzech radiowozów.

 

 

Red. M.L.

Fot. Podlaska Policja / Paulina Dulewicz UMWP

Małgorzata Sawicka / Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy