Obowiązek maseczek dla niezaszczepionych w OSM Piątnica

Obowiązek maseczek dla niezaszczepionych w OSM Piątnica

Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy wydał zarządzenie na mocy którego niezaszczepieni pracownicy obowiązkowo muszą mieć maseczki podczas pracy. W zarządzeniu pracownicy dowiedzieli się, że nakaz nie obowiązuje pracowników zaszczepionych.  Ponadto pracownicy, którzy zostali zaszczepieni we własnym zakresie  mieli być zobowiązani do okazania dowodów  potwierdzających przyjęcie szczepionki na COVID-19. Zarządzenie przewidywało kary dla nie przestrzegających go pracowników.

Kolejny przykład segregacji ludzi – komentuje anonimowo pracownik w internecie.

Nie, to dbanie o interes i zachowanie ciągłości produkcji.Zaszczepiony nie zachoruje ale może roznosić wirusa i zakazić zdrowego, niezaszczepionego. A żaden pracodawca nie chce mieć przestojów w produkcji i strat. Już i tak wiele firm sporo straciło...- komentuje inny internauta pod nickiem Przemo.

OSM Piątnica to nowoczesna mleczarnia znana w całej Polsce za sprawą reklamy z sympatyczną babcią pod hasłem: ,, Z Piątnicy, no bo skąd?”.

To spowodowało, że internauci wymieniają się żartobliwymi memami na ten temat na Twitterze. Zarządzenie miało oficjalnie obowiązywać od pierwszego czerwca 2021 roku.

Jednak po negatywnych komentarzach firma zareagowała na niezadowolenie pracowników i klientów.

Wydała komunikat:

Zarządzenie cofnięto a mleczarnia tłumaczy się, że poprzednie zarządzenie powstało z troski o zdrowie i komfort pracowników.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl/ internauci Twitter

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy