Od wtorku 14.04 szpital MSWIA będzie jednoimiennym zakaźnym


Od wtorku 14.04 szpital MSWIA będzie jednoimiennym zakaźnym

Coraz więcej zakażeń wirusem SARS-CoV-2 sprawiło, że konieczne jest uruchomienie drugiego jednoimiennego szpitala zakaźnego-czyli takiego do którego będą trafiać jedynie zarażeni koronawirusem.

,,Przekształcenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku im. Mariana Zyndrama Kościałkowskiego w jednoimienny szpital zakaźny ma na celu zwiększenie dostępności świadczeniobiorców do leczenia choroby zakaźnej COVID-19.

Przekształcenie usprawni przede wszystkim proces diagnozowania, hospitalizowania i leczenia osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, co jednocześnie spowoduje zminimalizowanie ryzyka zawieszenia działalności innych wysokospecjalistycznych oddziałów szpitalnych, w szczególności z terenu Miasta Białegostoku i okolic.„- czytamy w komunikacie wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego

Szpital MSWiA w Białymstoku ma 159 łóżek oraz 16 respiratorów. Będzie przyjmował pacjentów tylko i wyłącznie z potwierdzoną chorobą COVID-19 lub osoby, u których występują objawy koronawirusa, lecz nie mają jeszcze potwierdzenia choroby.

Do 13 kwietnia Szpital jest zobowiązany do rozlokowania swoich dotychczasowych pacjentów. Część pacjentów zostanie wypisana do domów, inni będą przewiezieni do innych szpitali. Ewakuacja rozpoczęła się już wczoraj. Ma potrwać do 13 kwietnia.

Od 14 kwietnia powinien działać jako jednoimienny.

Red. OKO

Fot. PUW w Białymstoku

PUW w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy