Organizatorzy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości szukają wolontariuszy


Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Pomaga wyjść z biedy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji – ubogim rodzinom, niepełnosprawnym czy samotnym seniorom – poprzez niesienie tzw. mądrej pomocy. Paczka daje potrzebującym przede wszystkim impuls do zmiany i wspiera ich w tym, by zaczęli samodzielnie radzić sobie w życiu, by pokonali dotychczasowe trudności i niemoc.

 

Szlachetna Paczka działa w całej Polsce. Jest to możliwe dzięki pracy wolontariuszy, którzy nie są obojętni na krzywdę i cierpienie ludzi wokół.

 

– W naszym regionie potrzeba około pół tysiąca wolontariuszy i 30 liderów – mówi Koordynatorka Szlachetnej Paczki w Podlaskiem Mariola Kobosko. W ubiegłym roku w Podlaskiem z pomocy Szlachetnej Paczki skorzystało pół tysiąca rodzin. Zadaniem wolontariuszy jest m.in. odpowiednie skojarzenie potrzebujących z darczyńcami.

 

By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie szlachetnapaczka.pl, odbyć rozmowę z lokalnym koordynatorem projektu i rozpocząć szkolenie. Rekrutacja potrwa do października.

 

Szlachetna Paczka odbędzie się w tym roku już po raz dziewiętnasty, a Akademia Przyszłości po raz siedemnasty

 

Oba programy od lat wspierają potrzebujących, pomagają im w tym, by zaczęli samodzielnie radzić sobie w życiu, budują w nich pewność siebie i wzmacniają poczucie własnej wartości.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do blisko 17 tys. rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas tzw. „Weekendu Cudów”, przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 47 mln zł.


 

 

Red. M.L.

Fot. szlachetnapaczka.pl

na podst. Polskiego Radia Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy