Osiem „Małych historii Sybiru” – nowe publikacje Muzeum Pamięci Sybiru


Chwytliwy temat, precyzyjny, a zarazem obrazowy język, atrakcyjne ilustracje i dwa języki narracji – polski i angielski. Muzeum Pamięci Sybiru wydało kompletną serię „Małe historie Sybiru”, które w przystępny sposób poruszają tematykę związaną z Sybirem

Serię zainaugurowała publikacja „Pierwszy sowiecki łagier. Wyspy Sołowieckie (1920-1939)” autorstwa prof. Wojciecha Śleszyńskiego, wydana w 2017 roku. Przez cztery następne lata ukazało się kolejnych siedem książek.

– W skład serii „Małe historie Sybiru” wchodzi osiem publikacji, które są odpowiedzią na pytania: w jaki sposób zainteresować ludzi tematyką historyczną, co zrobić, aby historia nie kojarzyła się z tylko i wyłącznie z 45–minutowymi lekcjami w szkole, a stała się dziedziną inspirującą – podkreśla Marcin Zwolski, kierownik Działu Naukowego Muzeum Pamięci Sybiru.

W publikacjach znajdziemy informacje dotyczące m.in. polskich badaczy Syberii, tzw. bieżeństwa, łagrów sołowieckich. Są tam też informacje dot. polskich artystek i intelektualistek, które przeżyły zesłanie w głąb Związku Sowieckiego. Cztery najnowsze książki mówią o Polskim Domu Dziecka w Bolszoj Jerbie, dobrowolnym osadnictwie na Syberii, powrotach z Sybiru oraz upowszechnianiu wiedzy o tragedii Sybiru na antenie Radia Wolna Europa. Publikacje napisane są lekkim językiem, który będzie odpowiedni zarówno do rozpoczęcia poszukiwania śladów Sybiru, jak i do pogłębienia posiadanej już w tym temacie wiedzy. Teksty okraszone są atrakcyjnymi ilustracjami, a kolorowa szata graficzna książek od razu przykuwa uwagę.

Nowy sklep internetowy Muzeum Pamięci Sybiru

Wszystkie książki z serii „Małe historie Sybiru” można kupić w nowym sklepie internetowym Muzeum Pamięci Sybiru. Dotychczasowa platforma przeszła diametralną metamorfozę po to, aby zakupy stały się jeszcze prostsze, a produkty bardziej dostępne. Adres pozostał ten sam – www.sklep-sybir.pl, jednak zmian jest bardzo dużo! Nowy wygląd, zdjęcia produktów, kategorie tematyczne, czy czat na żywo – to tylko niektóre z nich. Poszerzono katalog produktów, a ich opisy wzbogacono o zdjęcia. W siedzibie Muzeum przygotowywany jest również sklep stacjonarny, gdzie oprócz zakupów będzie można też wziąć udział w spotkaniach literackich i odpocząć po zwiedzaniu.

 

 

 

Red. M.L.

Fot. Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Roguz Muzeum Pamięci Sybiru

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy