Państwowa Straż Pożarna i PGE Dystrybucja zacieśniają współpracę 

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Dąbrowie Białostockiej oraz strażacy z jednostek OSP należących do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego z powiatu sokólskiego prowadzili ćwiczenia taktyczne na infrastrukturze PGE Dystrybucja Oddział Białystok na stacji 110/15kV Dąbrowa Białostocka.

W ramach podpisanego porozumienia o współpracy, które obejmuje m.in. wzajemne wsparcie, wymianę doświadczeń i opinii oraz wspólne ćwiczenia z zakresu ochrony infrastruktury energetycznej, odbyły się ćwiczenia strażaków Komendy Powiatowej PSP w Dąbrowie Białostockiej oraz strażaków OSP pow. sokólskiego. Miały one na celu zapoznanie strażaków z przygotowaniem obiektu do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej. Ćwiczenia prowadzone były przez strażaków, w ramach doskonalenia zawodowego. W trakcie szkolenia strażacy poznali zasady pracy stacji transformatorowych wnętrzowych i napowietrznych oraz zdobyli wiedzę praktyczną,związaną z likwidacją zagrożeń w tego typu obiektach.

 Z perspektywy Oddziału tego typu ćwiczenia, tojedna z ważniejszych inicjatyw w 2022 roku. Wprzypadku pojawienia się pożaru na infrastrukturze elektroenergetycznej lub obiektach budowlanych u naszych odbiorców musimy współdziałać i odpowiednio reagować. Energetycyzabezpieczają ekipy ratownicze przed zagrożeniem porażenia prądem, tak by strażacy bezpiecznie mogli wypełniać swoje obowiązki. Jestem przekonany, że wiedza i doświadczenia wyniesione z tego szkolenia będą kształcące dla obu stron – skomentował dyrektor generalny Oddziału Białystok, Jacek Michał Płoński.

Wcześniej podobne ćwiczenia odbyły się w Mońkach i Sokółce. Zarówno dla energetyków jak i strażaków jest to niezwykle cenne doświadczenie, które pokazuje, że wzajemna współpraca to większe bezpieczeństwo uczestników biorących udział w akcji i osób postronnych.

PGE Dystrybucja jest operatorem systemu dystrybucyjnego, który dostarcza energię na obszarze obejmującym blisko 40 proc. Polski, również do odbiorców z terenu woj. podlaskiego. Spółka jest także przedsiębiorstwem o strategicznym znaczeniu gospodarczo-obronnym, realizującym szereg zadań na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

Red. M.L.

Fot. PGE Dystrybucja

PGE Dystrybucja S.A.

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy