Pierwsze szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Siemiatyczach

Pierwsi pacjenci zgłaszają się do uruchomionego w Siemiatyczach Punktu Szczepień Powszechnych

Od poniedziałku (19.04) działa pierwszy w województwie podlaskim Punkt Szczepień Powszechnych. W ramach ogólnokrajowego pilotażu prowadzić go będzie siemiatyckie starostwo w porozumieniu z innymi samorządami z powiatu.

Dziś około godz. 10.00 zaszczepiono pierwsze osoby z terenu powiatu siemiatyckiego w Punkcie Szczepień Powszechnych w Siemiatyczach, który mieści się w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Świętojańskiej. W PSP mieszkańcy, w sposób bezpieczny i sprawny, mogą przyjąć szczepionkę. Szczepienia wykonują zespoły medyczne (lekarze i pielęgniarki z SP ZOZ w Siemiatyczach). W utrzymaniu porządku pomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – z 14 Batalionu Lekkiej Piechoty z Hajnówki.

Powszechny Punkt Szczepień w Siemiatyczach powstał w ramach rządowego pilotażowego programu

Punkt szczepień powstał dzięki współdziałaniu Powiatu Siemiatyckiego z Miastem Siemiatycze oraz wszystkimi gminami z terenu powiatu. Będzie działał od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00.

Na szczepienia przeciwko COVID-19 można zarejestrować się poprzez:

infolinię 989,
SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
zapisy telefoniczne w gminach (wykazy numerów telefonów dostępne są na stronach internetowych wszystkich gmin z terenu powiatu siemiatyckiego).
Szczegóły dotyczące rejestracji dostępne są TUTAJ.

Na szczepienia w Siemiatyczach mogą zapisywać się także osoby spoza powiatu siemiatyckiego.

 

 

20 kwietnia zostanie zmienione rozporządzenie dzięki któremu kiedy istnieje ryzyko zmarnowanie szczepionki, będzie można ją wykorzystać dla każdej osoby powyżej 18 r.ż. Te zasady były do tej pory obwarowane restrykcjami, które zostaną poluzowane – poinformował minister Michał Dworczyk ?

 

 

Red. M.L.

Fot. Powiat Siemiatycki

Wiadomości Powiatu Siemiatyckiego

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy