Pikieta pt. Pokutne przebłaganie Maryi Królowej Polski za łamanie dekalogu w Polsce

O godzinie 13:30 spod białostockiej Katedry ruszyła krucjata różańcowa. Uczestnicy odmawiali różaniec w intencji wybaczenia Polakom łamania dekalogu.

 

Sprzeciw bierności władz samorządowych i rządu wobec zła LGBT i Gender 

Tak o demonstracji można przeczytać na stronie białostockiego BIP. Demonstranci przeszli przez Rynek Kościuszki, ulicę Lipową, a zgromadzenie zakończyli przed Bazyliką mniejszą p. w. św. Rocha. Kilkadziesiąt pikietujących modliło się o przebłaganie Maryi Królowej Polski za łamanie dekalogu i Jasnogórskich ślubów narodu. W grupie były osoby ze wszystkich przedziałów wiekowych — seniorzy, dorośli, młodzież oraz dzieci. Odmawiali różaniec. Modlili się też w intencji nienarodzonych dzieci i ofiar aborcji. Obecną sytuację w Polsce nazwali „aborcyjnym holocaustem”

 

Taki opis wydarzenia, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zamieściła na swojej stronie:

„W ramach ogólnopolskiej akcji Procesji Różańcowych za Ojczyznę organizowanej przez liczne środowiska różańcowe w Polsce, uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w różnych miejscowościach włączają się w organizację i udział w tych procesjach.

Modlitwa za Ojczyznę i modlitwa do Matki Boskiej z Guadalupe”

Wierni maszerowali też w Warszawie, Siedlcach, Bielsku-Białej.

Zobacz relacje live

 

Wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

12 grudnia przypada święto Matki Bożej z Guadalupe. Tego dnia wierni wspominają jedno z najstarszych objawień Maryjnych w kościele katolickim. Miało miejsce między 9, a 12 grudnia 1531 roku, kiedy Maryja miała objawić się rdzennemu mieszkańcowi Ameryki. Jak powiedzieli organizatorzy przy otwieraniu zgromadzenia – data przemarszu jest bezpośrednio związana z tym świętem.

 

To już kolejny marsz z tej serii 

Również 18 lipca relacjonowaliśmy Krucjatę Różańcową. Tamtego dnia wierni ruszyli o tej samej godzinie, z tego samego miejsca, również odmawiając różaniec. Jednak z dużo mniejszą frekwencją. W pikiecie wzięło udział kilkanaście osób. Co zaskakuje, biorąc pod uwagę różnice warunków pogodowych. W grudniowej demonstracji, mimo ujemnej temperatury, wzięło udział znacznie więcej osób.

Link do relacji live z 18 lipca

Link do artykułu z 18 lipca

 

Red. Maciej Walesiuk / Kamil Dąbrowski

Fot. Kamil Dąbrowski

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy