Podlaska KAS zlikwidowała nielegalny salon gier hazardowych w stołecznym Ursusie

Sześć automatów użytkowano w nielegalnym salonie gier hazardowych, który w Warszawie zlikwidowali funkcjonariusze podlaskiej KAS. Zatrzymane zostały dwie osoby, zabezpieczono gotówkę i dokumentację związaną z tą działalnością

Jak poinformował w czwartek oficer prasowy podlaskiej KAS podkom. Maciej Czarnecki, chodzi o – nielegalnie działający – salon gier hazardowych w stołecznej dzielnicy Ursus.

„Po wejściu do lokalu wyposażonego w monitoring służący do selekcji klientów, mundurowi z podlaskiej KAS ujawnili sześć nielegalnie działających automatów” – podał Czarnecki.

Oprócz tych urządzeń do gry, podczas przeszukania zabezpieczono też blisko 74 tys. zł w gotówce, pięć telefonów i dokumentację związaną z prowadzonym biznesem. W lokalu były dwie osoby; 57-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna, kara do trzech lat więzienia, albo obie te kary łącznie. KAS przypomina, że osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się też z karą w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Służba celno-skarbowa przypomina również, że gry hazardowe w Polsce są koncesjonowane, a ich prowadzenie jest możliwe jedynie w kasynach oraz legalnych salonach gier.(PAP)

Red. M.L.

Fot. Podlaska KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy