Podlaski Oddział Straży Granicznej ma nowych funkcjonariuszy

W komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w poniedziałek (8 lipca) odbyło się ślubowanie 17 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy.

 

Uroczystość odbyła się w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorza Biziuka, pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej, kapelanów oraz rodzin i bliskich nowo przyjętych funkcjonariuszy. Słowa roty ślubowania na uroczystym apelu wypowiedziało 17 osób: 4 kobiety i 13 mężczyzn. Wszyscy od najbliższego poniedziałku rozpoczną szkolenie w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Kurs obejmuje szkolenie podstawowe, podoficerskie oraz 3-tygodniowe praktyki. Po siedmiu miesiącach nauki i pomyślnie zdanych egzaminach końcowych funkcjonariusze ci będą zdobywać doświadczenie zawodowe w jednej z placówek na granicy polsko-białoruskiej.To nie ostatnie ślubowanie w tym roku.

 

Podlaski Oddział Straży Granicznej planuje w październiku 2019 roku przyjąć do służby jeszcze 30 funkcjonariuszy.

 

 

 

 Podlaski Oddział Straży Granicznej prowadzi ciągły nabór do służby

 

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na  stronie internetowej POSG w zakładce nabór.

 

Red. M.L.

Fot. podlaski.strazgraniczna.pl

Podlaski Oddział Straży Granicznej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy