Politycy PiS przeciwko zakazowi pozyskiwania drewna które wydała minister klimatu i środowiska

Politycy PiS przeciwko zakazowi pozyskiwania drewna które wydała minister klimatu i środowiska. Tomasz Madras i Dariusz Piontkowski pod siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych protestowali i tłumaczyli, że ta niekonsultowana decyzja przyniesie wiele strat dla mieszkańców regionu.

Przypomnijmy,  ministerstwo klimatu i środowiska 8 stycznia br. zakazało pozyskiwania drewna na obszarze niemal 100 tys. w Polsce, w tym ok. 60 tys. ha w Podlaskiem.

Decyzja ta nie była konsultowana, a ma poważne skutki społeczne i gospodarcze, może spowodować upadek wielu firm, masowe zwolnienia pracowników i podniesienie cen materiału drzewnego na terenie województwa. Decyzja ta spowoduje także poważne kłopoty w działaniu kilkunastu nadleśnictw, których to dotyczymówił Dariusz Piontkowski z Parwa i Sprawiedliwości

Dlatego też złożyłem interpelację w tej sprawie do minister klimatu i środowiska. Wcześniej już interweniowałem podczas specjalnego posiedzenia sejmowej komisji ochrony środowiska, zwołanego przez posłów Prawa i Sprawiedliwości – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Piontkowski.

Red. OKO

Fot. Dariusz Piontkowski Facebook

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy