Ponad 20 km kolejka tirów przed przejściem w Bobrownikach


Od ponad czterech miesięcy Bobrowniki są jedynym w województwie podlaskim drogowym przejściem granicznym obsługującym ruch towarowy z Białorusią. Kierowcy ciężarówek na odprawę czekają w kolejce ponad dwie doby

Wciąż ponad dwie doby muszą stać w kolejce kierowcy ciężarówek oczekujący na odprawę na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach – wynika z danych KAS. W poniedziałek (21.03) rano były to 54 godziny.

W kolejce, która ma ponad 20 km długości, stoi 976 ciężarówek. W czasie 12-godzinnej nocnej zmiany odprawiono w Bobrownikach blisko 200 tirów wyjeżdżających na Wschód – poinformowała w poniedziałek (21.03) rano podlaska KAS.

Mniej więcej od tygodnia w Bobrownikach jest odprawianych na każdej zmianie mniej aut, niż zwykle. Normą dla tego przejścia jest między 250, a 300 ciężarówek podczas jednej zmiany.

Według informacji na 6:00 czas oczekiwania do przejścia granicznego w Bobrownikach wynosi ponad 40 godzin, a kolejka pojazdów ciężarowych ma długość 26 km – poinformował podinsp. Tomasz Krupa z podlaskiej Policji.

Mniejsza liczba odprawianych podczas zmiany aut wynika z tego, że odprawy trwają dłużej. W związku z sankcjami gospodarczymi UE i zakazem transportu do Rosji niektórych towarów, po agresji tego kraju na Ukrainę, służby celne nie tylko sprawdzają dokumenty, ale także fizycznie kontrolują ciężarówki wyjeżdżające na wschód i sprawdzają.

Na drodze krajowej nr 65 przed miejscowością Waliły Stacja działa strefa buforowa, która ma usprawniać ruch. W miarę prowadzonych odpraw ciężarówki są sukcesywnie przepuszczane z jednej części strefy do drugiej. Porządku w kolejce pilnują funkcjonariusze KAS, SG i Policja.


 

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl

Na podst. PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy