Protest pod hasłem Białystok przeciw przekraczaniu granicy człowieczeństwa

W środę. 3.11  w stolicy województwa podlaskiego protest pod hasłem „Białystok przeciw przekraczaniu granicy człowieczeństwa”. Na Rynku Kościuszki  o 18.00 spotkają się osoby, którym nie podoba się działanie polskich służb wobec nielegalnych imigrantów.

,,Jeżeli uważasz, że autorami tego kryzysu są politycy polscy i białoruscy, a nie oszukani ludzie, którzy główną winą jest to, że chcą poprawić swój byt. Jeżeli uważasz, że za próbę nielegalnego przekroczenia granicy nie można karać, bez śledztwa i sądu wyrokiem zesłania do lasu, do strefy strachu, rozpaczy i śmierci. Jeżeli uważasz, że setki, może tysiące dzieci, które nie podjęły decyzji same, nie powinny być zsyłane do lasu. Przyjdź wyrazić swój sprzeciw” – zachęcają organizatorzy akcji na Facebooku.

Manifestacja ma być politycznym głosem poparcia dla działań radnych i władz Białegostoku.
25 października radni Koalicji Obywatelskiej  przyjęli stanowisko dotyczące sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Wyrazili  w nim swój zdecydowany „sprzeciw wobec faktu niehumanitarnego traktowania migrantów, którzy zostają zatrzymani na terytorium RP, w sytuacji narażenia ich zdrowia i życia, bez umożliwienia im skorzystania z międzynarodowych standardów i procedur, siłą wypychani są z terytorium naszego Państwa.”

Radni PiS nie poparli tego stanowiska.

Wśród organizatorów protestu są działacze KOD i osoby posługujące się określeniem ,,Białystok współczujący”.


Red. OKO

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy