Przedsiębiorcy z Podlaskiego Klubu Biznesu zwrócili się z apelem do premiera o rozbudowę DK8. Uważają, że to trasa ważna dla rozwoju regionu
Przedsiębiorcy z Podlaskiego Klubu Biznesu apelują o rozbudowę drogi krajowej nr 8 na odcinku z Białegostoku do Suwałk przez Augustów. Swoje stanowisko przedstawili w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego.
– Niezbędne jest połączenie drogowe w kategorii drogi szybkiego ruchu 2+2 na trasie Białystok-Augustów-Suwałki, ponieważ zarówno Augustów jak i Suwałki są bardzo ważnymi ośrodkami i kulturalnymi i gospodarczymi dla województwa – mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Podlaskiego Klubu Biznesu Wojciech Strzałkowski.
Prezes PKB liczy na to, że rządzący przychylą się do wniosku podlaskich przedsiębiorców.
– Dostaliśmy odpowiedź z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, że pismo Podlaskiego Klubu Biznesu zostało skierowane już do rozpatrzenia przez Ministerstwo Infrastruktury. Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie. Wiem również, że posłowie ziemi podlaskiej różnych opcji są również za tym, ażeby to połączenie drogowe Białystok-Augustów-Suwałki zostało zbudowane – dodał Wojciech Strzałkowski.
Wojciech Strzałkowski należy też do Polskiego Towarzystwa Gospodarczego.
Przedsiębiorca zapowiada, że także ta ogólnopolska organizacja będzie interweniować w sprawie drogi krajowej nr 8 z Białegostoku do Suwałk.
Red. M.L.
Fot. GDDKiA Krzysztof Nalewajko
na podst. Polskiego Radia Białystok