Puszcza Knyszyńska. 23-latka wybrała się na wycieczkę, i ugrzęzła w bagnie


Ta wycieczka mogła zakończyć się tragicznie. Policjanci uratowali 23-letnią mieszkankę Śląska, która ugrzęzła w bagnie

Policjanci z białostockiego oddziału prewencji uratowali kobietę, która utknęła na podmokłym terenie w Puszczy Knyszyńskiej. 23-latka w pewnym momencie straciła orientację, a szukając drogi weszła w głąb lasu. 

We wtorkowy wieczór do dyżurnego białostockiej Policji zadzwoniła kobieta z prośbą o pomoc. Ze zgłoszenia wynikało, że podczas spaceru po lesie zgubiła się i nie wie gdzie się znajduje. Policjanci z białostockiego oddziału prewencji będąc w Supraślu zadzwonili do zagubionej kobiety. Z jej relacji wynikało, że szła wzdłuż rzeki i w pewnym momencie straciła orientację w terenie. Wydawało się jej, że droga której szuka jest za lasem. Kiedy do niego weszła, ugrzęzła w bagnie i nie była w stanie samodzielnie się wydostać. Mundurowi widząc powagę sytuacji od razu przystąpili do działania. Poprosili kobietę o wysłanie na telefon jednego z nich lokalizacji. Dzięki niej ustalili rejon, w którym znajdowała się zaginiona. Rozstawieni na skraju lasu posterunkowy Tomasz Grela, posterunkowy Mariusz Szabkowski, starszy posterunkowy Paweł Półtorak i posterunkowy Maciej Łuczaj wołali kobietę i nasłuchiwali skąd dochodzi jej głos. W tym czasie sierżant sztabowy Karol Olechowski i starszy sierżant Rafał Hrubczyński wzięli linę i weszli do lasu. Pokonując trudny, podmokły teren szli za głosem kobiety. Po kilkuset metrach przeprawy policjanci zauważyli w bagnie wystraszoną kobietę, która kurczowo trzymała się drzewa.

Okazało się, że 23-latka nie jest w stanie się ruszyć, a wokół niej rozciągały się grząskie bagna, które znacznie utrudniały dotarcie do niej. Mundurowi za pomocą liny przyciągnęli 23-latkę do siebie i razem bezpiecznie wyszli z lasu. Turystka ze Śląska na szczęście nie potrzebowała pomocy medycznej. Policjanci opatrzyli jej poranione ręce i nogi oraz dali wodę. Gdyby pomoc nie nadeszła szybko, mogłoby dojść do tragedii.

 

 

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl/Podlaska Policja

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy