Robert Biedroń w Białymstoku

Nie zabrakło flagi Unii Europejskiej, czasu na selfie,  rozmowy o opozycji oraz odśpiewania hymnu państwowego.  Został przygotowany również występ artystyczny.  Promocji ugrupowania „Wiosna” towarzyszyła atmosfera wolności, tolerancji i luzu.

„ Ostatnie lata nie sprzyjały dialogowi. Zamiast empatii mieliśmy egoizmy narodowe, zamiast wspólnoty mieliśmy interes partyjny.  To w końcu musi się zmienić. Musimy przełamać sytuację w której politycy, przez ostatnie 13 lat oczekiwali od nas, że będziemy wybierali zawsze „mniejsze zło”. Dzisiaj już wiemy, że nie z nami te numery. Bo my wiemy ,że WIOSNA nadejdzie, że inna polityka jest możliwa- mówił do zgromadzonych na spotkaniu w auli WSFIZ Robert Biedroń

„Wiosna” jest partią centrolewicową pod przewodnictwem Roberta Biedronia.  Klub został założony 3 lutego 2019r. a już ma ambicję aby być nową ,przewodnią siłą polityczną w Polsce. Głównymi  postulatami partii są:

  świeckie państwo, opodatkowanie Kościoła oraz renegocjacja Konkordatu

– aborcja na żądanie do 12 tygodnia

  wprowadzenie pensji minimalnej 2700 zł

– bezpłatne obiady w szkołach dla wszystkich uczniów

– bezpłatne podróżowanie transportem lądowym na terenie całej Unii do 26 roku życia

– 500+ dla każdego dziecka , niezależnie od dochodów , również dla samotnych rodziców 

Na spotkanie w Białymstoku przybyła młodzież oraz emeryci. Około 500 osób przyszło posłuchać, uścisnąć dłoń czy nawet przytulić byłego prezydenta Słupska. 


Lider „ Wiosny” wspomniał również o znajomości z prezydentem Truskolaskim, którego bardzo ceni oraz podkreślał wyjątkowość i misję miasta wojewódzkiego Podlasia.

„ Kochani i Kochane ! To wyjątkowy moment bo możemy albo to schrzanić albo możemy dodać energii temu krajowi. To co my robimy może zmienić oblicze tej ziemi. Jeżeli uwierzymy w nasze marzenia i poczujemy, że to jest ten moment to zmienimy tą rzeczywistość. My robimy polityczną rewolucję ! To co robimy idzie pod prąd ! To co robimy dodaje skrzydeł ! – na zakończenie dodał przewodniczący „ Wiosny”

W czasie promocji ugrupowania nie padły informacje dotyczące sposobu finansowania założeń partii Roberta Biedronia oraz kwestii polityki zagranicznej Polski.

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy