SG: 21 obywateli Egiptu nielegalnie dostało się do Polski przez tory kolejowe, gdzie nie ma zapory stalowej

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali wczoraj (16.03) 92 próby nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Zatrzymano również jednego kuriera

Egipt, Afganistan, Iran, Syria, Indie, Maroko, Sudan, Etiopia i Erytrea – obywatele tych państw podjęli wczoraj próbę nielegalnego przedostania się na terytorium Polski. Cudzoziemcy ujawnieni zostali przez patrole z Placówek SG w Dubiczach Cerkiewnych, Krynkach, Bobrownikach, Narewce, Czeremsze, Kuźnicy, Białowieży i Mielniku.

21 Egipcjan nielegalnie przekroczyło granicę polsko – białoruską wykorzystując tory kolejowe w rejonie Kuźnicy.

Jak poinformował POSG zostali oni podwiezieni w to miejsce przez służby białoruskie. Z  kolei  na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Krynkach 14 Syryjczyków aby dostać się na terytorium naszego kraju pokonało rzekę graniczną Świsłocz przy użyciu pontonu.

Funkcjonariusz z Placówki SG w Bobrownikach zatrzymali również jednego kuriera. W  rejonie miejscowości Waliły Stacja przystąpili do kontroli osobowego peugeota. Okazało się, iż obywatel Ukrainy zmierzał w rejon granicy państwowej odebrać grupę migrantów, którzy nielegalnie dostali się na terytorium Polski.

Od początku 2023 r zatrzymano już 124 pomocników i organizatorów  w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Red. M. L.

Fot. zrzut ekranu/ POSG

Podlaski Oddział Straży Granicznej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy