SG: 38 nielegalnych migrantów próbowało wczoraj przekroczyć polsko–białoruską granicę

Miniona doba na granicy polsko-białoruskiej

W czwartek (29.09.2022 r.) 38 nielegalnych migrantów próbowało przekroczyć polsko – białoruską granicę. Służby zatrzymały również trzech kurierów przewożących cudzoziemców.

Najwięcej cudzoziemców (32 osoby) zostało ujawnionych na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Płaskiej – informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz. – Pozostałe zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych, Mielniku i Białowieży. Cudzoziemcy, którzy ostatniej doby nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę pochodzili z Iranu, Iraku, Afganistanu, Syrii i Sudanu.

Tej doby także funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej wspólnie z funkcjonariuszami Policji w miejscowości Rygol (gmina Płaska) zatrzymali 3 kurierów. Kierowcy – obywatele Gruzji w trzech samochodach  przewozili łącznie 7 nielegalnych migrantów (4 obywateli Afganistanu, 2 obywateli Syrii i obywatela Iranu).  Kurierzy usłyszą zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto otrzymają decyzje zobowiązujące ich do powrotu do kraju pochodzenia z zakazem ponownego wjazdu do krajów strefy Schengen na 5 lat.

Red. M.L.

Fot. Twitter @Straz_Graniczna

Podlaski Oddział Straży Granicznej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy