SG: 42 cudzoziemców próbowało we wtorek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

42 nielegalnych migrantów próbowało we wtorek dostać się do Polski z terytorium Białorusi – poinformowała w środę (17.08) na Twitterze Straż Graniczna. Zatrzymano także dwóch tzw. kurierów, którzy przewozili migrantów.

Do prób przekroczeń dochodziło na odcinkach granicy chronionych przez placówki SG w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Płaskiej i Michałowie.

Wśród osób, które chciały dostać się do Polski byli m.in. Somalijczycy, Syryjczycy i Jemeńczycy. Podlaski Oddział SG w Białymstoku uzupełnił te informacje w komunikacie, że byli tam także obywatele Afganistanu, Algierii, Egiptu, Iraku, Iranu.

SG podała, że zatrzymano także dwóch pomocników, tzw. kurierów: Mołdawianina i Ukraińca, którzy przewozili w samochodach sześciu migrantów: pięciu Syryjczyków i Egipcjanina. Kurierów zatrzymali pogranicznicy z placówki Straży Granicznej w Augustowie wspólnie z policjantami z oddziału prewencji z Kielc.

„Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Zostali zatrzymani. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie” – poinformował w komunikacie Podlaski Oddział SG. (PAP)

Red. M.L.

Fot. Twitter Straż Graniczna

Straż Graniczna / PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy