SG: Na granicy polsko-białoruskiej migranci codziennie atakują polskie służby-film

Agresywne zachowania ze strony cudzoziemców odnotowywane są przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na granicy polsko – białoruskiej każdego dnia – poinformowała Katarzyna Zdanowicz z POSG

Migranci do nielegalnego przekraczania polsko-białoruskiej granicy przystępują za zgodą i dzięki pomocy służb białoruskich.

Na odcinku polsko – białoruskiej granicy dochodzi do licznych ataków na polskie służby – informuje Katarzyna Zdanowicz z zespołu prasowego POSG. – Osoby znajdujące się po białoruskiej stronie rzucają w funkcjonariuszy i żołnierzy kamieniami, konarami drzew. Służby białoruskie kiedyś odpowiedzialne za ochronę granicy teraz zajmują się organizowaniem i zachęcaniem do jej nielegalnego przekraczania. Inspirują, wskazują dogodne miejsca do nielegalnego przekroczenia granicy. Dostarczają niezbędny sprzęt do forsowania zabezpieczeń granicznych dla cudzoziemców, którzy nie szukają ochrony międzynarodowej w Polsce. Ich celem jest jak najszybsze dostanie się do wybranego przez siebie kraju na zachodzie Europy. Cegły, kostka brukowa, tłuczeń wykorzystywane do ataków nie przypadkowo znalazły się przy zaporze, są dostarczane i gromadzone przy granicy przez służby białoruskie, a działania podejmowane przez osoby próbujące przekroczyć granicę naszego państwa wbrew obowiązującym przepisom zagrażają życiu i zdrowiu funkcjonariuszy – dodaje rzeczniczka.

Nagranie zostało wykonane na odcinku Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych

Grupie mężczyzn znajdującej się po białoruskiej stronie z zamiarem nielegalnego przekroczenia granicy wyraźnie nie spodobało się, że granica naszego państwa jest chroniona, a na ich drodze oprócz zapory technicznej stoją polskie patrole. Powstała zapora nie tylko utrudnia nielegalne przekraczanie granicy, ale przede wszystkich zabezpiecza polskie patrole ochraniające granicę. Każda nielegalna próba przekroczenia granicy naszego państwa spotyka się ze zdecydowanym działaniem polskich służb.

Red. M.L.

Fot. POSG

Podlaski Oddział Straży Granicznej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy