SG: Ostatniej doby 69 osób próbowało przekroczyć granicę z Białorusi do Polski

Ostatniej doby 69 osób próbowało przekroczyć granicę z Białorusi do Polski – poinformowała w poniedziałek (20.12) na Twitterze Straż Graniczna

Dwie grupy próbowały jednocześnie siłowo przekroczyć granicę w Czeremsze

Dwie grupy cudzoziemców jednocześnie próbowały nielegalnie przekroczyć granicę w odległości 400 m od siebie. Łącznie granicę forsowało 26 cudzoziemców – powiedziała w poniedziałek rzecznik Straży Granicznej porucznik Anna Michalska.

„Zdarzenie miało miejsce ok. 21:00 w niedzielę. Cudzoziemcy byli agresywni, rzucali kamieniami, wspomagały ich służby białoruskie oślepiając funkcjonariuszy laserami i latarkami” – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Anna Michalska. W obu miejscach granicę udało się przekroczyć łącznie 26 migrantom.

„Wszyscy zostali zatrzymani, pouczeni i odprowadzeni do linii granicy” – powiedziała rzeczniczka SG.

Według porucznik Anny Michalskiej migranci zaatakowali funkcjonariuszy także w Płaskiej, gdzie doszło do nieudanej próby przekroczenia granicy przez trzy osoby. W Narewce concertinę uszkodziła pięcioosobowa grupa.

„Także w Dubiczach Cerkiewnych grupa migrantów podeszła do granicy, ale oddaliła się na widok patroli” – powiedziała porucznik Anna Michalska.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

Od początku grudnia było 1,2 tys. prób. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Red. M.L.

Fot. Straż Graniczna

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy