SG: Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 72 osoby

„W dn. 15.02 granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 72 osoby” – napisała na Twitterze Straż Graniczna

Na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej Mielnik 40-osobowa grupa cudzoziemców przy wsparciu służb białoruskich siłowo forsowała granicę. „Wszyscy zostali zatrzymani. Wśród nich byli ob. Syrii, Egiptu, Jemenu, Sri Lanki oraz Kongo” – poinformowała SG.

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali ponad 1,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu.

Od 1 grudnia ub. r. do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Wcześniej na tym samym terenie, od września do grudnia, obowiązywał stan wyjątkowy.

Red. M.L.

Fot. Straż Graniczna

Straż Graniczna / PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy