Siedmiu kolejnych kierowców przewożących nielegalnych migrantów w rękach policji

Podlaskie: siedmiu kolejnych kierowców przewożących nielegalnych migrantów w rękach policji

Siedmiu kierowców, obywateli Polski, Gruzji, Ukrainy i Niemiec, którzy łącznie przewozili 25 osób nielegalnie przebywających w Polsce, zatrzymała w sobotę podlaskiego policja.

Do zatrzymań doszło w sobotę w miejscowościach: Malawicze Dolne, Drohiczyn, Narew, Dubicze Cerkiewne i Treszczotki – poinformowała Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Policja zatrzymała czterech obywateli Niemiec. Dwóch z nich, pochodzenia syryjskiego, zatrzymano w Drohiczynie. A aucie przewozili trzech Syryjczyków. Kolejny Niemiec pochodzenia syryjskiego, który przewoził trzech Irakijczyków, został zatrzymany w Narwi. W miejscowości Treszczotki policjanci zatrzymali obywatela Niemiec, który przewoził czterech obywateli Syrii.

Kolejnego kierowcę, Polaka, który przewoził czterech Irakijczyków, policjanci zatrzymali w Malawiczach Dolnych. W tym samym czasie w Drohiczynie policjanci zatrzymali obywatela Gruzji przewożącego czterech Syryjczyków.

Obywatela Ukrainy, który przewoził siedmiu obywateli Iraku, policja zatrzymała w Dubiczach Cerkiewnych.


Wszystkie osoby nielegalnie przebywające w kraju policjanci przekazali Straży Granicznej.

Od początku kryzysu na granicy polsko-białoruskiej policjanci zatrzymali 209 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy, które przewoziły ponad 900 osób.

Policja podaje, że minionej doby zatrzymano 68 osób, które nielegalnie przebywały w naszym kraju, a od początku kryzysu to blisko 3,8 tys. osób. (PAP)Array


Red. OKO

Fot. PAP Regiony

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy