Skuteczna kontrola podlaskiej KAS. Blisko 3,5 miliona złotych wpłynęło do budżetu Skarbu Państwa

Na stratę ponad 3 milionów złotych naraziła Skarb Państwa jedna z firm działających w branży spożywczej. Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku podczas kontroli spółki ujawnili finansowe nieprawidłowości. Doprowadzili do wpłaty pełnej kwoty podatkowych zaległości wraz z odsetkami.

 

Pracownicy KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku przeprowadzili kontrolę w jednej firm z siedzibą w woj. łódzkim. Firma działa w branży spożywczej.

 

„Analiza dokumentacji, transakcji finansowych oraz zawieranych umów pozwoliła na ustalenie, że spółka nie zewidencjonowała w systemie księgowym wystawionych faktur VAT opiewających na łączną kwotę ponad 16 milionów złotych czym doprowadziła do uszczuplenia należności podatkowych Skarbu Państwa” – poinformował asp. Maciej Czarnecki zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Skuteczna kontrola podlaskiej KAS

 

Spółka nie zakwestionowała ustaleń kontrolujących z podlaskiej KAS. Złożyła korektę deklaracji podatkowych i wpłaciła należny podatek VAT w raz z odsetkami w kwocie blisko 3,5 miliona złotych.

 

Zobacz też: KAS w akcji. Dwa miliony trafiło z Podlaskiego do budżetu

Red. M.L.

Fot. Pixabay

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy