Sokółka. Nowe wozy bojowe i życzenia od szefa MON


Minister Mariusz Błaszczak odwiedził Sokółkę.

W czwartek, 16 grudnia uczestniczył w świątecznym spotkaniu z żołnierzami, którzy strzegą polsko-białoruskiej granicy oraz przekazał 6 nowych wozów dowodzenia zbudowanych na bazie transportera Rosomak 16 Dywizji WP.

„Robimy wszystko, aby Wojsko Polskie było wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz zwiększyło swoją liczebność. To ważne, żeby nowoczesny sprzęt trafiał w pierwszej kolejności do jednostek na wschodzie naszego kraju” – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania świątecznego z żołnierzami Wojska Polskiego.

Wóz dowodzenia KTO #Rosomak zapewnia oficerom szczebla taktycznego możliwość dowodzenia podległymi jednostkami. Wyposażony jest w sprzęt łączności i specjalistyczne oprogramowanie umożliwiające m. in. szybką wymianę informacji.

„To wozy wyprodukowane przez polski przemysł obronny. Wyróżnia je przede wszystkim mobilność i środki łączności. Wozy dowodzenia zapewniają koordynację poszczególnych oddziałów i zapewniają spójność działania. Gratuluje żołnierzom tego, że będą korzystać z tego nowoczesnego sprzętu. Co jest istotne, ten nowoczesny sprzęt trafia do jednostek rozlokowanych na wschodzie naszego kraju dlatego, że właśnie to jest ta część Polski, która wymaga tu zdecydowanych działań, w sensie zapewnienia bezpieczeństwa”

– powiedział szef MON.

Podczas spotkania świątecznego szef MON podziękował żołnierzom za ich służbę oraz złożył życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Życzę Wam na te święta spokoju i radości. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nie spędzicie tych świąt z rodziną, spędzicie je na granicy pełniąc służbę, wiec chciałbym też serdecznie pozdrowić i podziękować za wsparcie Waszym rodzinom. To niezwykle ważne, żebyście czuli takie wsparcie, żebyście byli pewni tego, że na Was czekają najbliżsi.

Życzę, żeby te święta upłynęły właśnie w takiej atmosferze. Mam świadomość tego, że atak hybrydowy nie ustąpił, że ta agresja z którą nasza Ojczyzna ma do czynienia nie ustąpiła, ale z całą pewnością natężenie tej agresji uległo zmniejszeniu dzięki właśnie Waszej postawie, dzięki postawie Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Straży Granicznej i polskiej Policji” – mówił minister.

Red. OKO

Fot. MON

na podstawie MON

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy