Stanisław Derehajło i Dariusz Wasilewski startują z Konfederacji

Stanisław Derehajło wystartuje z listy Konfederacji do Sejmu. To działacz Porozumienia Jarosława Gowina, były wójt Bociek, były wicemarszałek województwa podlaskiego, a obecnie radny sejmiku województwa podlaskiego. O jego starcie do Sejmu, ale też innego kandydata, poinformowano we wtorek (29.08) w Białymstoku.

Jak mówi Stanisław Derehajło: „startuję z Konfederacji dlatego, że to jest komitet wyborczy wolnych ludzi, jestem wierny Podlasiu i zawsze będę wierny regionowi, a start z listy Konfederacji ma mnie motywować do działań na rzecz regionu”.

Stanisław Derehajło wystartuje z piątego miejsca, a z ostatniego – Dariusz Wasilewski związany z organizacjami o charakterze narodowym, działacz chorągwi husarskiej.

Lider listy Konfederacji do Sejmu w Podlaskiem poseł Krzysztof Bosak powiedział, że Derehajło i Wasilewski wzmacniają listę Konfederacji w regionie, która stawia na ludzi, którzy „niekoniecznie” są w partiach tworzących Konfederację. „My w zamian za kandydowanie z naszych list, od nikogo nie wymagamy zapisania się do naszych partii, nie wymagamy, żeby zrzekł się swoich praw obywatelskich czy swoich poglądów. My mamy swoje wewnętrzne różnice i pracujemy nad tym, żeby ta nasza lista była jak najbogatsza” – powiedział.

Do obecnej kadencji Sejmu Konfederacja wprowadziła z naszego regionu jednego posła. To Robert Winnicki.

Stanisław Derehajło : Nie kradnij twarzy. Kim jest bohater memów o Areczku

Red. OKO

Fot. Podlaskie24/Twitter

na podst.PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy